-U tha në Opinion

Hoxha:Të dënuarit me burg të përjetshëm japin 1 milion euro për t’u liruar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:25 - 11/02/21 |
el ida

Gazetari Artan Hoxha duke folur për arrestimin e gjyqtares Enkelejda Hoxha, tha se shumat që të dënuarit me burgim të përjetshëm paguajnë për t’u liruar shkojnë nga 500- 1 milionë euro.

Pjesë nga biseda në “Opinion”

Hoxha: Të lirosh një të dënuar për vrasje, ne e dimë sa shkojnë pazaret. Fillojnë nga 500 mijë euro dhe shkon në 1 milion euro , tek burgimet e përjetshme

Fevziu: Kush i ka 500 mijë euro?

Hoxha: Të gjithë ata që kanë dalë nga burgu i përjetshëm i kanë.

Fevziu: Si 500 mijë euro?

Hoxha: Jo 500, edhe 1 milion euro shkon në Gjykatën e Lartë.

Fevziu: E kanë bërë si bursë…

Hoxha: Sigurisht si bursë, 800 mije deri në 1  milion euro.

Pas