-U tha në Opinion

Hoxha: Po na tregon përralla! Marku: Gazetari jo të punojë për shërbimet


               Publikuar në : 22:49 - 20/05/19 |
geliano fataj

Debate të forta në Opinion mes gazetarëve, teksa po diskutohej për përgjimet e Vangjush Dakos, në të ashtuquajturën dosja 339.

Analisti Mark Marku ka akuzuar gazetarin Carlo Bollino se mbron qeverinë, pasi merr tenderë nga Bashkia e Tiranës.

Si kundërpërgjigje Bollino i tha se do ta denonconte për shpifje: Do të denoncoj për shpifje, ju do jeni i treti pas Sali Berishës dhe…

Në debat u përfshi dhe gazetari Artan Hoxha.

Artan Hoxha: Tani vjen dhe na tregon përralla. Vjen këtu për të na sulmuar ne. Letra Mark, prova Mark! Je dekan i gazetarisë, se është turp.

Mark Marku: Gazetari i kronikës jo domosdoshmërish duhet të punojë për shërbimet sekrete

Artan Hoxha: Në cilin rast Mark, tek dosja Babale. Është turp. E ka bërë Berisha në ’98, është turp. Nuk i lejohet këtij mo burr se është dekan fakulteti

Mark Marku: Po s’po të them ty more

Artan Hoxha: Nxirre mo nxirre provën./ Opinion.al

Pas