-Jetë dhe Stil

Horoskopi javor 6-12 maj 2019


               Publikuar në : 11:18 - 06/05/19 |
xhu lia

Dashi

Mërkuri ju ndikon këtë javë në sektorin ekonomik dhe ju do të mendoni për të fituar apo kursyer. Megjithatë nuk duhet të fokusoheni vetëm tek paratë, pasi do të konsumoni shumë energji. Në fundjavë do të jeni të motivuar për të punuar shumë për lidhjet tuaja si dhe të kaloni kohë me njerëzit që ju vlerësojnë.

Demi

Mërkuri do të hyjë në shenjën tuaj të hënën, duke ju ndihmuar të mendoni, flisni dhe dëgjoni me më shumë kujdes. Universi ju mundëson të gjitha idetë, fjalët dhe bisedat e duhura. Mos u merrni me gjërat e vogla të lidhjes tuaj këtë fundjavë, por fokusohuni më shumë që ta shihni situatën qartë dhe qetë.

Binjakët

Universi do të përpiqet t’iu ndihmojë në çështjet që ju shqetësojnë më shumë binjakë. Diçka do ju bëjë të mos ndiheni mirë këtë fundjavë, kështu që rrethojeni veten me miq që ju mbështesin. Ndani historinë tuaj me ta, në mënyrë që t’iu japin energjinë që keni nevojë.

Gaforrja

Këtë javë duket se do të jeni të përqendruar më shumë tek shoqëria dhe festat sesa në shtëpi. Më pas këtë fundjavë do të mendoni sesi ju dhe partnerët tuaj në punë të jeni edhe më tepër efikas. Mundohuni t’a tregoni diçka të tillë.

Luani

Të hënën Mërkuri do të hyjë në sektorin e karrierës duke ju treguar sesa të aftë jeni në punë. Është momenti më i mirë për të kuptuar se çfarë doni realisht nga kjo punë. Ana sentimentale do të spikasë  më shumë në fundjavë. Fleksibiliteti juaj, ju bën të dukeni më seksi.

Virgjëresha

Mërkuri do të jetë ketë herë në sektorin tuaj të zgjuarsisë, duke ju ndihmuar të gjeni frymëzimin kudo që do të shkoni. Fundjava do të jetë plot me magnetizmin që ju karakterizon dhe prej saj do të merrni vetëbesim. Sa më të sigurt të ndiheni, aq më të vërteta do të bëhen lidhjet për ju.

Peshorja

Këtë javë do të jeni në kërkim të ndershmërisë, për këtë arsye do të përpiqeni të lexoni mes rreshtave. Është një tranzit mjaft interesant, që t’i tregoni partnerëve tuaj rreth dëshirave që keni. Kërkoni për stabilitet emocional këtë fundjavë dhe qëndroni pranë njerëzve që ju bëjnë të ndjeni besim.

Akrepi

Këtë javë do të keni mundësi të bisedoni më të tjerët për t’i bërë të kuptojnë ndryshimet që ju keni me ta. Përqendrohuni tek shëndeti, mirëqenia dhe komunikimi këtë fundjavë. Vendosni veten tuaj si prioritet në çdo gjë.

Shigjetari

Në fillim të kësaj jave Mërkuri do të ju ndihmojë të orientoni, organizoni më shumë jetën tuaj. Ju do të shihni sesi ndryshimet të vogla do të kenë një impakt të madh në shëndetin tuaj. Këtë fundjavë do e gjeni veten më krijues dhe më konfident. Shikoni sesa shumë keni arritur dhe festoni progresin tuaj.

Bricjapi

Të hënën Mërkuri do ju bëj të ndiheni më të lumtur, më kreativ si dhe më të frymëzuar. Do të punoni më pak dhe do të argëtoheni më shumë. Këtë fundjavë do të qëndroni më shumë pranë partnerëve, të cilët ju kanë bërë të ndiheni mirë si dhe kanë respektuar ndjesitë tuaja.

Ujori

Mërkuri i cili pozicionet ditën e hënë ju bën të ndiheni më të hapur ndaj ndjenjave tuaja si dhe ekspozimin e tyre tek personat e duhur. Dhembshuria juaj po bëhet më e fortë gjithashtu. Këtë fundjavë përpiquni të hiqni dorë nga një histori që vazhdoni t’ia thoni vetes. Jo çdo gjë që mendoni është e saktë, prandaj bëjini një kontroll të shpejt të realitetit.

Peshqit

Mërkuri do të jenë në zonën tuaj të komunikimit, duke ju bërë më të vëmendshëm në mendime si dhe në ato që do të thoni. Nuk duhet të komunikoni në mënyrë të përkryer, por nëse ndjeni se duhet të thoni diçka, bëjeni. Këtë fundjavë kaloni kohë më miqtë që ndajnë të njëjtat ndjenja si ju dhe që nuk keni lidhje sipërfaqësore./Opinion.al/

Pas