-Jetë dhe Stil

Horoskopi Javor 30 Dhjetor 2019-05 Janar 2020


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:06 - 29/12/19 |
xhu lia

Dashi

Këtë javë do i shtoni dozat e fantazisë dhe origjinalitetit ju të dashuruarit dhe gjërat në jetën në çift kane për t’iu ecur akoma me mire. Për asgjë nuk do qaheni, përkundrazi do emocionoheni nga disa surpriza te jashtëzakonshme që do ju përgatisë partneri. Beqarët ka mundësi të vendosin ta çojnë me tej një njohje të re dhe do ja kalojnë mjaft mirë. Në planin financiar mos u tregoni impulsivë sepse keni për te pasur probleme serioze.

Demi

Përfitoni nga influenca pozitive e planetëve për të përmirësuar jetën tuaj sentimentale. Tregohuni te sinqertë me atë qe keni në krah. Beqarët nuk do kalojnë javën që ata prisnin. Edhe pse do keni takime nuk do e gjeni personin që po kërkoni. Dëshira juaj për të ndërmarrë rreziqe mund të sjellë përfitime në planin financiar. Gjithsesi nga fundi i javës përmirësimet do jenë të ndjeshme. Në jetën profesionale duhet te merreni me tepër me organizimin e punës.

Binjakët

Marrëdhënia me të që ndani jetën do jetë mjaft romantike. Dashuri, pasion, xhelozi…Gjithçka do të ndodhë por mjafton që rutina do të largohet. Kjo është më e rëndësishme! Yjet do i ndihmojnë beqarët të kenë takime interesante neper vende shumë të veçanta. Përfitoni! Hëna do iu ofrojë ndihmën e saj ne planin financiar. Në punë do ndikoheni nga Mërkuri i cili do iu bëjë më këmbëngulës dhe të duruar. Do përballeni edhe me disa kolegë për diçka. Familja në përgjithësi do jetë e qetë.

Gaforrja

Klima yjore e kësaj periudhë do kontribuojë në harmoninë dhe paqen e jetës në çift. Për të përfituar sa më shumë bëni me tepër lëshime për njëri-tjetrin. Kësaj javë beqarët do kenë mundësinë të bëjnë një takim premtues. Në jetën profesionale do keni goxha ndryshime pozitive. Dikush do iu bëjë edhe një propozim interesant. Familja nuk do ketë probleme.

Luani

Do bëni gjithçka që keni në dorë që të krijoni një klimë sa më romantike dhe sensuale në lidhjen tuaj. Partneri do iu ofroje mbështetjen e tij. Beqarët duhet te përgatiten për një lidhje serioze këtë jave. Më në fund as ju nuk do jeni më vetëm. Saturni do iu bejë të reflektoni mirë para se të merrni një vendim në punë. Karriera do të ecë para dita ditës. Edhe kolegët do iu përgëzojnë sinqerisht për arritjet. Do qëndroni më afër familjes.

Virgjëresha

Nëse nuk doni te keni debate e probleme në jetën tuaj në çift, këtë javë duhet t’i dëgjoni me kujdes këshillat dhe sugjerimet e partnerit. Mos bëni gjëra që atij nuk i pëlqejnë sepse vetëm sa do mërziteni të dy palët. Beqarët më mirë le të presin edhe disa kohe ashtu si janë sesa te hedhin hapa pa qene te bindur. Në punë do jeni guximtare, këmbëngulës dhe sfidues. Arritjet do jenë edhe më të mëdha nga sa mendonit. Jeta familjare do jetë normale.

Peshorja

Ka rrezik që këtë javë jeta juaj në çift të ketë probleme. Do jeni gjithë kohës në ankth dhe mjaft xheloze për atë që keni në krah. Kujdes mos e teproni! Për beqarët do jetë një javë e mirë. Do keni takime dhe nuk do ngurroni të hidhni hapat e parë. Jeta profesionale pritet të jetë shumë e favorshme gjatë kësaj periudhë. Nëse keni një problem të vjetër për ta zgjidhur ka ardhur koha e përshtatshme. Në familje do mbizotërojë harmonia.

Akrepi

Do ndërmerrni iniciativa këtë javë ju te dashuruarit dhe do i bëni ditët më të bukura. Emocionet do jenë të forta dhe të ndryshme dite pas ditë. Beqarët nuk do i realizojnë dot takimet që kanë ëndërruar, por nuk do kalojnë një periudhë të keqe. Duke dale me miqtë dhe të afërmit do argëtohen pafund. Në planin financiar nuk do keni asnjë lloj problemi kështu që mund të shpenzoni të qetë për gjërat që do iu duhen. Në punë që ditët e para planet do iu realizohen si i kishit menduar kështu që euforia do iu pushtojë. Edhe jeta familjare do jetë e mirë.

Shigjetari

Jupiteri do ketë ndikim shumë të madh tek jeta juaj në çift gjate kësaj jave. Ai do ua qartësojë mendimet dhe do ju bejë shumë të logjikshëm. Edhe ata qe kane pasur vështirësi do ndihen shumë më të qete. Beqarët do ndihmohen shumë nga Venusi dhe do realizojnë disa takime sensacionale. Buxheti do ketë përmirësime që ditët e para prandaj organizojini gjërat sa më mirë që të shlyeni edhe borxhet, por t’iu mbeten para edhe për të investuar. Mos u dorëzoni, por bëni të gjitha përpjekjet e mundshme. Buxheti do jete i mirë.

Bricjapi

Jave ideale për të marre vendime të rëndësishme do jetë kjo për ata që janë ne një lidhje. Flisni paraprakisht me partnerin në mënyrë që të mos keni me pas probleme dhe tentoni të bëni edhe diçka ndryshe. Beqarët do realizojnë takime vërtet premtuese që shumë shpejt do ua ndryshojnë jetën. Buxheti do lërë shumë për të dëshiruar prandaj tregohuni të logjikshëm me shpenzimet nëse nuk doni tronditje e probleme serioze. Në punë do i keni idetë shumë të qarta për ato që duhet të bëni dhe nuk do gaboni aspak. Jeta familjare do jetë e ngrohtë.

Ujori

Këtë jave, si ju ashtu edhe partneri, do mundoheni të krijoni një klime sa më të ngrohte përreth jush. Do i shprehni me hapur idetë, mendimet, por edhe ndjenjat. Dita e premte dhe e shtunë do jenë më të veçantat. Beqaret duhet të pranojnë të dalin nëpër takime, por jo të fillojnë menjëherë lidhje. Për shëndet më të mire duhet të flisni sa duhet dhe duhet te ushqeheni me ushqime bio. Në punë merrini gjërat shtruar dhe keni për t’ia dalë. Familja do ketë një dite të zakonshme.

Peshqit

Këtë jave do e keni shumë të thjeshte ju te dashuruarit ta përmirësoni marrëdhënien në çift sepse të gjithë yjet do i keni në krah. Bashkëpunimi do jetë më i ngrohte dhe emocionet do i shprehni pafund të dy palët. Për beqarët do favorizohen dashuriçkat kalimtare pa ndonjë të ardhme, por tejet emocionuese. Në punë mos bëni çfarë thonë të tjerët, por reflektoni dhe bëni ashtu si ju do logjikoni. Familja do jetë mbështetje e madhe në çdo moment.

Pas