-Jetë dhe Stil

Horoskopi javor 25 Nëntor-1 Dhjetor 2019


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:54 - 24/11/19 |
xhu lia

Dashi
Dëgjojeni me shumë kujdes partnerin gjatë kësaj jave dhe mundohuni të mos i dilni kundër për asgjë. Nëse toleroni herë pas here do keni një marrëdhënie shumë më të mirë së bashku. Shëndeti do jetë i shkëlqyer nëse kujdeseni si duhet për veten dhe mbroheni nga i ftohti. Edhe për punën konfigurimi i yjeve duket i mirë.

Demi
Jeta juaj në çift mund të ketë edhe probleme gjatë kësaj jave dhe kjo për shkak te parave. Do ngatërroheni me partnerin dhe mund të kuptoni një tjetër anë të tij. Kujdes me fjalët. Beqarët, nën ndikimin e madh te Hënës, do jenë të paqëndrueshëm në mendime dhe nuk do dinë çfarë hapash te hedhin. Në punë do keni goxha ngarkesë, megjithatë me përpjekje dhe vendosmëri mund t’ia dilni mbanë.

Binjakët
Marrëdhënia me partnerin do jetë goxha e mirë këtë jave. Do gjeni mirëkuptimin për gjithçka dhe do ndiheni më të qetë se më parë. Në disa momente do ndiheni edhe xheloze, por duhet të mundoheni ta mbani veten që mos keni debate. Beqarët do i kalojnë te gjitha pengesat që do ju dalin dhe do arrijnë ta bëjnë për vete atë që pëlqejnë.

Gaforrja
Klima në jetën tuaj në çift do ngrohet tej mase këtë jave. Do mendoni për surpriza gjithë kohës dhe do argëtoheni pafund pranë njeri-tjetrit. Beqarët do bëjnë edhe sakrifica vetëm që ta gjejnë partnerin ideal. Në punë do mund t’i realizoni një e nga një te gjitha projektet falë mbështetjes se pakushtëzuar të yjeve.

Luani
Do jeni shumë të pamatur gjatë kësaj jave dhe do kërkoni me zë te lartë më shumë liri e pavarësi nga partneri. Në fakt me këtë sjellje do e përkeqësoni tej mase marrëdhënien tuaj pasi partneri nuk është munduar asnjë moment të përfitojë nga ju. Në punë do ju duhet të zgjidhi disa probleme delikate. Durimi dhe kthjelltësia do ju ndihmojnë pa masë.

Virgjëresha
Dita e parë e javës do jetë disi e zbehtë për të dashuruarit, por më pas situata do ndryshojë rrënjësisht. Do i shtoni dozat e fantazisë dhe do i shprehni akoma më tepër ndjenjat. Beqarët nuk do e kërkojnë me ngulm krijimin e një lidhjeje, por rrethanat do jenë të tilla që ta favorizojnë atë. Në familje mund të ketë disa konflikte, por pa pasoja.

Peshorja
Mjedisi yjor do ndikojë shumë negativisht tek jeta juaj në çift gjatë kësaj jave. Në planin financiar mos ndërmerrni shumë rreziqe. Shpenzoni me maturi dhe duke menduar edhe për të ardhmen. Në punë do keni nevojë të bëni ndryshime të planeve në mënyrë që të arrini me shpejt objektivat.

Akrepi
Këtë javë do jeni më të afërt me partnerin tuaj dhe do arrini të merreni vesh më të për gjithçka. Do kërkoni edhe falje për disa gabime dhe do zgjidhni disa pengje që ju kanë munduar prej kohësh. Beqarët duhet ta lënë veten sa më të lirë sot dhe të përfitojnë nga çdo mundësi që do iu jepet.

Shigjetari
Kjo do jetë një jave e qetë dhe pa probleme për juve që jeni në një lidhje. Do merreni vesh mjaft mirë me partnerin dhe çastet e lumtura do mbizotërojnë gjithë kohës. Beqarët do kenë një takim vendimtar i cili do ua ndryshoje jetën përgjithmonë. Në punë rrethanat do jenë të tilla që do ju ndihmojnë juve të arrini atje ku dëshironi.

Bricjapi
Kjo javë do jetë e mbushur me aventura dhe me kënaqësi të papërshkrueshme. Me partnerin do jeni gati të bëni çdo gjë që lidhja të jetë e jashtëzakonshme dhe në asnjë moment të mos reshtë entuziazmi. Në punë do jeni më të logjikshëm dhe do keni më tepër besim tek kolegët.

Ujori
Asnjë planet nuk do ketë ndikim shumë të madh tek jeta juaj në çift gjatë kësaj jave dhe shumë gjëra do varen plotësisht nga sjellja juaj. Pas të martës do ju rikthehet edhe energjia që keni pasur më parë. Ne punë do lodheni shumë për të arritur objektivat, por rezultatet e mira do ju çlodhin menjëherë. Jeta familjare nuk do jetë problematike.

Peshqit
Jeta juaj në çift ka për të qenë mjaft harmonike këtë javë. Partnerin do e keni mbështetje për gjithçka dhe ai do ua bejë gjërat më të lehta në çdo sektor. Marrëdhënia në çift dhe jeta intime do jetë gjithashtu e jashtëzakonshme. Në punëdo arrini atje ku keni dashuri edhe falë mbështetjes se disa kolegëve tuaj./Opinion.al/

Pas