-Jetë dhe Stil

Horoskopi javor 23-29 Dhjetor 2019


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:24 - 22/12/19 |
xhu lia

Dashi
Këtë javë mundohuni të shmangni debatet, ju mund të rrezikoni ta vendosni marrëdhënien tuaj në një rrezik serioz. Beqarët do jenë në gjendje të bëjnë takime të shkëlqyera si dhe disa njohje intriguese. Gjatë javës mund të keni vështirësi në kryerjen e disa projekteve.

Demi
Sa i përket sferës sentimentale kjo do të jetë një javë e shkëlqyer. Venusi do të vazhdojë të jetë në anën tuaj dhe do t’ju inkurajojë në aspekte të ndryshme. Këtë javë me siguri do të keni shumë benefite në punë, veçanërisht për ato projekte që pas festave do të premtojnë fitime të mëdha.

Binjakët
Nëse në gjysmën e parë të javës ka një mirëkuptim të përkryer për ata që janë në çift, kjo do të ndryshojë në fund të javës. Projektet tuaja do të fillojnë të zhduken ngadalë. E hëna dhe e marta do të jenë ditët më me fat, në të cilat gjithçka duket se po shkon në drejtimin e duhur.

Gaforrja
Në këtë sezon festash do të keni shumë nostalgji dhe shumë mendime do ju trishtojnë dhe do ju bëjnë melankolik ju të shenjës së Gaforres. Mërkuri i cili është kundër për disa ditë nuk ka sjellë një lajm të mirë për këtë javë. Në punë mund t’ju duhet të merreni me disa pengesa më shumë se zakonisht.

Luani
Edhe nëse jeni shumë të zënë, këtë javë do të keni mundësi të ndani qartë momente të lumtura me partnerin tuaj. E enjtja dhe e premtja do të jenë ditët më të mira për çiftet. Gjatë kësaj jave nuk do të kurseni veten në punë, për këtë arsye mund të merrni të ardhura të menjëhershme dhe ndoshta edhe disa përparime në karrierë.

Virgjëresha
Venusi do të jetë në favorin tuaj dhe do t’ju bëjë shumë pasionant. Java do të jetë ideale për të kaluar kohën me të dashurin tuaj. Disa madje mund të planifikojnë edhe pushime. Njohjet e reja profesionale që do të bëni këtë javë mund të sjellin ndryshime të rëndësishme për karrierën tuaj.

Peshorja
Këtë javë do të stresoheni dhe kjo gjendje e lodhjes do të reflektohet në sferën sentimentale, aq sa mund të keni probleme me partnerin. Vrulli i punës këtë javë do ju bëjë më nervoz sesa jeni aktualisht. Bëni kujdes të mos ndërmerrni vendime të nxituara.

Akrepi
Dashuria në krye, sektori i dashurisë i Akrepit po lulëzon dhe kush ka një lidhje të konsoliduar mund ta ringjallë atë me disa surpriza të këndshme, mbase edhe një udhëtim i papritur. Keni shpenzuar shumë dhe financat këtë javë nuk do ju buzëqeshin. Duhet të mendoni për një mënyrë si të kurseni në mënyrë efikase.

Shigjetari
Këtë javë do të shkëputeni nga angazhimet tuaja të punës dhe do t’i kushtoheni plotësisht partnerit dhe familjes. Puna do të jetë më pak e lodhshme se sa pritej dhe do të organizoheni në atë mënyrë që të ndani familjen dhe angazhimet.

Bricjapi
Javë pozitive për dashurinë, pushimet bëjnë gjithçka më magjike. Në këto ditë do të keni mundësi të falni gjithçka dhe do të ndiheni edhe më mirë. Edhe nëse jeni në mes të festave, nuk do të humbisni disa detyra interesante, në të cilat do të vendosni të gjithë këmbënguljen dhe kreativitetin tuaj.

Ujori
Gjatë kësaj jave personat e lindur në shenjën e Ujorit do të përfshihen nga një xhelozi e zjarrtë. Beqarët do të presin me ankth që personi i zemrës të shfaqet para tyre. Qëndrimi në kontakt me kolegët kuriozë nuk është shumë i mirë për ju.

Peshqit
Gjatë pjesës së parë të kësaj jave, personat e lindur në shenjën e peshqve do t’i kushtojnë të gjithë vëmendjen e tyre partnerit. Gjatë javës do të vazhdoni të kryeni detyrat tuaja sa i përket punës. Sidoqoftë, do të keni kohë të shijoni disa mbrëmje relaksuese./Opinion.al/

Pas