Kryesore

Horoskopi, 4 shtator 2020


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:53 - 04/09/20 |
Al Do

Dashi
Kur të keni shansin të ecni përpara në punë, duhet ta kapni atë. Familja juaj do ta kuptojë. Mbi të gjitha, ata duan që ju të jeni të lumtur dhe të suksesshëm po aq sa edhe ju. Flisni me ta hapur për ndryshimet që po planifikoni në jetën tuaj profesionale.

Demi
Universi po ju dërgon një energji të fortë që do t’ju mbajë me këmbë në tokë kur të kaloni në një situatë të panjohur. Mos u shqetësoni nëse keni një takim të parë ose intervistë pune ju do të qëndroni të freskët dhe të qetë. Ju do të jeni në gjendje të përqendroheni më shumë në aspektet ngazëllyese të së panjohurës.

Binjakët
Njerëzit kanë bërë shumë supozime për ju kohët e fundit, dhe sot ju duhet të sqaroni disa nga idetë e tyre të çuditshme. Bëni të ditur se kush jeni dhe për çfarë jeni gati. Veprimet tuaja flasin më shumë se fjalët, prandaj bëni gjënë e duhur sot.

Gaforrja
Gjërat janë gati të barazohen në jetën tuaj, prandaj bëhuni gati të shijoni një periudhë më të shëndetshme, më të ekuilibruar. Kjo është një kohë e shkëlqyeshme për të shqyrtuar një nga marrëdhëniet tuaja më të ngushta. Ju keni perspektivën e duhur për njerëzit që ju interesojnë më shumë.

Luani
Njerëzit kanë shumë respekt për ju, gjë që do të bëhet e dukshme nga komentet e ndezura të dikujt për ju. Mundohuni të mos skuqeni shumë kur të jeni në qendër të vëmendjes. Respekti ndaj vetes por merr një hov të dukshëm gjë që po ju ndihmon të merrni disa vendime shumë të shëndetshme.

Virgjëresha

Planifikimi i një takimi do të jetë shumë argëtues për ju sot. Të gjitha detajet po rreshtohen dhe duket se do të ecin përpara pa problem. Askush nuk mund të dalë me ide mjaft të ngjashme me ato që ju vijnë, kështu që të jeni të sigurt se gjithmonë do të jeni në gjendje të bëni përshtypje për njerëzit që ju duhet të bëni përshtypje.

Peshorja
Kini kujdes për njerëzit që thonë një gjë dhe bëjnë një tjetër, pa marrë parasysh sa të fuqishëm janë ata. Qëllimet tuaja mund të mos jenë në përputhje të plotë me qëllimet e tyre dhe kompromiset mund të mos jenë të mundshme. Sigurohuni që të jeni të qartë në ato që thoni.

Akrepi
Ndoshta nuk e kuptoni, por jeni një model shumë i mirë. Të rinjtë në jetën tuaj mund të mësojnë shumë nga idetë dhe qëndrimet tuaja, përse të mos jeni më të hapur me ta? Përkundër asaj që mund të mendoni për brezin e ri, ata janë vërtet të interesuar për atë që keni për të thënë.

Shigjetari
Gjysma juaj e paduruar do të dominojë gjysmën tjetër sot, gjë që mund t’ju çojë të merrni disa vendime të nxituara. Në një përpjekje për të hequr dorë nga projektet ose punët, ju mund të zgjidhni një përgjigje afatshkurtër që ka degëzime negative, afatgjata.

Bricjapi
Në vend që të mërziteni nga dikush me energji të lartë, përpiquni të thithni një pjesë të entuziazmit të tepërt. Sigurisht, shkëlqimi i tyre mund të mos jetë ushqimi juaj i preferuar. Tani është koha për të arritur dhe për t’u lidhur me njerëz të tjerë, madje edhe ata që nuk mendoni se do t’ju pëlqejnë.

Ujori
Ndryshimi është i mirë, por nuk është gjithmonë komod. Nëse po kaloni disa tranzicione në jetën tuaj tani, bëhuni gati të luftoni atë siklet duke u rrethuar me njerëzit dhe gjërat që ju bëjnë të ndiheni të qetë. Më mirë akoma, nëse mund të pushoni pak, do të ndihmoni edhe më shumë veten.

Peshqit
Ju mund të ndiheni pak të sinkronizuar me njerëzit përreth veçnarësisht në vendin e punës. Do të jetë e lehtë për ju që të ktheheni në ritmin e ditës dhe të bëni gjërat që duhet të bëni pa humbur kohë. Ndërkohë në aspektin sentimental, duhet të tregoni pak më shumë angazhim.

Pas