Kryesore

Horoskopi, 4 Prill 2020


               Publikuar në : 08:15 - 04/04/20 |
el ida

Dashi

Mund të ketë shumë konfuzion në komunikimin tuaj me të tjerët. Nëse jeni duke ushqyer një romancë për dikë, përpiquni të mblidhni informacionin e nevojshëm.
Ju duhet të merrni vëmendjen e dikujt për të përfunduar një bisedë që filloi disa ditë më parë.

Demi

Koha luan truke qesharake në mendje tuaj, veçanërisht tani, kur ndjeheni sikur duhet të bëni një zgjedhje. Do të ishte veprim i zgjuar nga ana juaj që të bëni një pushim derisa të jetë e qartë se cilat janë qëllimet tuaja.

Binjaket

Mund të bëhet e qartë sot se një nga miqtë tuaj thjesht po ju thotë se çfarë doni të dëgjoni, dhe ai nuk është i interesuar të krijojë ndonjë lidhje të vërtetë. Sido që të jetë, ju duhet të zbuloni se çfarë po ndodh në mënyrë që të kuptoni nëse ende e dëshironi atë në jetën tuaj.

Gaforrja

Nëse një marrëdhënie duket se nuk po ecën siç duhet, nuk është koha që të hiqni dorë, por të bisedoni me partnerin për të kuptuar çdo problem. Sa i përket punës, rutina e përditshme mund t’ju bëjë pak të lodhur.

Luani

Natyra e pavendosur e njerëzve të fuqishëm përreth jush mund ta bëjë të vështirë për ju të merrni dritën jeshile për ndonjë veprim. Kjo është mundësia e përsosur për të dalë jashtë zinxhirit normal të komandës dhe për t’i vendosur gjërat në veprim.

Virgjeresha

Bindni njerëzit rreth jush që cilësia kërkon kohë. Ky është shansi juaj për të udhëhequr grupin drejt përmirësimit dhe të ndërtoni reputacionin tuaj si dikush që me të vërtetë e di se çfare duhet të bëjë. Mbledhja e informacionit nga të tjerët është hapi i parë drejt të qenit një udhëheqës i mirë.

Peshorja

Për shkak të njohurive tuaja të shumta, ju jeni një pjesë e madhe e një zhvillimi emocionues në jetën e dashurisë së një miku. Fatkeqësisht, nuk mund të ndani lajmet e shkëlqyera me pjesën tjetër të botës. Flisni vetëm pasi të keni realizuar qëllimet tuaja.

Akrepi

Po kaloni një fazë shumë të ndjeshme. Stimulimi fizik dhe emocional mund të jetë shumë i nevojshëm. Nëse jeni në shtëpi, angazhohuni me aktivitete siç janë vendosja e rregullit dhe pastërtisë. Kjo do t’ju ndihmojë të harroni problemet.

Shigjetari

Gjatë një bisede të ftohtë sot, ngrohtësia juaj natyrore do të shkrijë tonin e ngrirë të dikujt. Sot do t’ju duhet të bindni dikë që gjërat nuk janë aq të këqija sa ata mendojnë. Përhapni dritën tuaj të diellit përreth. Mos kini turp ta bëni këtë.

Bricjapi

Lërini njerëzit që duan të lidhen me ju që ta bëjnë këtë. Ata janë tërhequr ndaj jush dhe kanë pritshmëri të mëdha. Nëse nuk mendoni se jeni po aq të interesuar për ata, ashtu siç janë ata për ju, jepuni atyre një shans gjithsesi.

Ujori

Konkurrenca midis jush dhe një personi tjetër po merr një dinamikë të ngjashme me betejën. Për të mos lejuar që gjërat të bëhen personale, duhet të ndaleni në këtë prirje. Sigurohuni që t’i mbani argumentet tuaja logjike dhe të bazuara në fakte.

Peshqit

Sido që t’i keni problemet me një anëtar të familjes ose një mik, sigurohuni që ata të mos përballen me presion nga ana juaj. Në aspektin financiar, ka një ngërç që do të kalojë nëse vini mendjen në punë./Opinion.al

Pas