Kryesore

Horoskopi, 15 maj 2021


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:33 - 15/05/21 |
Opi Nion

Dashi

Kjo nuk është koha për të vendosur më shumë angazhim në marrëdhënien tuaj. Kohët e fundit nuk jeni të kënaqur me qëndrimin tuaj ndaj gjërave. Mos harroni se karakteristikat e partnerit tuaj mund të kenë lidhje me të! Keni dy muaj kohë për t’u kujdesur për gjërat.

Demi

Sot do t’ju duhet të rregulloni gjërat me njerëzit e afërt. Është e mundur që nuk jeni marrë me ndonjë problem që keni pasur në raportet tuaja kohët e fundit. Ju mund t’i keni fshehur vetes disa gjëra. Duhet të jeni shumë më të sinqertë për atë që dëshironi në jetën tuaj personale.

Binjakët

Ju mund të bëni disa pyetje në lidhje me ndjenjat tuaja. Ndonjëherë është e lehtë të ngatërrosh ndjenjat me vetëmohimin. Sot duhet të mendoni se si kjo ndikon në jetën tuaj. Tregohuni të hapur me partnerin në lidhje me problemet tuaja në çift.

Gaforrja

Asgjë nuk mund ta pengojë flakën tuaj për shumë kohë. E keni të vështirë të pushoni dhe të rimbushni bateritë. Për momentin, ndoshta jeni duke kaluar një transformim të thellë që nuk do t’ju lejojë të ngadalësoni. Merrni kohë për të medituar.

Luani

Ndonjëherë duket sikur ju pëlqen të ndiheni të irrituar emocionalisht. Sot është dita e përsosur për të medituar nëse kjo është e vërtetë për ju apo jo. A flisni me njerëz të tjerë për nevojat tuaja emocionale? Ka ardhur momenti ta shprehni më qartë atë që ju mundon.

Virgjëresha

Ju ndoshta nuk jeni të shqetësuar për të qenë konvencionalë në marrëdhëniet tuaja. Në fakt, konvencionaliteti shpesh është ai që ju shkakton probleme. Nëse po mendoni se çfarë është morali dhe në çfarë bazohet, kjo është një ditë e mirë për të reflektuar për këto pyetje.

Peshorja

Ju mund të mos jeni shumë precizë. Motoja juaj duket të jetë “Gjithçka është relative”. Sidoqoftë, duke u kushtuar vëmendje detajeve nuk do të thotë domosdoshmërisht se ju i harroni gjërat themelore. Shokët tuaj mund t’jua thonë këtë. Me paratë gjërat shkojnë mirë sot.

Akrepi

Kjo nuk është një kohë e mirë për të marrë ndonjë vendim të madh në raportin tuaj. Nëse po mendoni të filloni një marrëdhënie, të lëvizni së bashku ose të martoheni, mund të ndiheni paksa të shqetësuar nga vendimi juaj. Përfitoni nga dita për të rivlerësuar gjërat.

Shigjetari

Sot mund të ndiheni sikur diçka ju pengon. Gjithçka po shkonte mirë deri tani. Mund të keni frikë të shkoni më tej në marrëdhënien tuaj për shkak të dështimeve tuaja të së kaluarës. Përdoreni këtë kohë për ta vendosur të kaluarën në gjumë. Do ta kuptoni se sa mirë po veproni duke parë përpara.

Bricjapi

Ju mund të jeni duke kërkuar disa vlera të reja në jetën tuaj personale dhe nuk jeni më të interesuar për marrëdhënie sipërfaqësore ose joserioze. Duhet të takoni njerëz të karaktereve të ndryshme dhe të zgjidhni miq që vërtet ia vlejnë. Marrëdhëniet janë shumë të rëndësishme dhe nuk duhen neglizhuar.

Ujori

Ju mund të dëshironi të bëni një udhëtim të vogël në të kaluarën tuaj për të vizituar disa miq të vjetër. Mund ta gjeni veten duke ëndërruar përmes kujtimeve tuaja të mira dhe të këqija. Kjo është një periudhë e shkëlqyer për të ndërprerë disa nga lidhjet më negative me të kaluarën tuaj.

Peshqit

Nëse shqetësoheni për dashurinë që njerëz të caktuar të ngushtë kanë për ju, nuk duhet të përpiqeni ta kompensoni duke qenë të ngathët ose tepër të dashur. Kjo periudhë ka të bëjë me mbajtjen e distancës suaj dhe vënien në perspektivë të marrëdhënieve tuaja për të parë se çfarë vlen vërtet për ju./ Opinion.al

Pas