Kryesore

Parashikimi i motit, 15 maj 2021


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:40 - 15/05/21 |
Opi Nion

Orët e para të ditës së shtunë do të mbeten në ndikimin e vranësirave të dendura dhe kthjellimeve të pakta, ku herë pas here vranësirat zhvillohen duke sjellë shira fillimish në zonat perëndimore dhe gradualisht do të përfshijnë gjithë territorin shqiptar.

Herë pas herë reshjet do jenë në formën e shtrëngatave. Këto kushte atmosferike mbeten deri orët e vona të pasdites kur do kemi intervale me kthjellime dhe pauzë të reshjeve.

Temperaturat e ajrit ulen  lehtë në mëngjes POR rënie metë paktën 2 gradë sjellë mesdita, duke  luhatur vlerat ekstremale ditore nga 6°C  deri në 23°C.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugor duke gjeneruar në det dallgëzim 4  ballë./ Opinion.al

Pas