Aktualitet

Histori njerëzore/Milot Rashica, cili është hajmalia e talentit të Viteses?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 00:08 - 30/11/15 |
b.f

Të jesh talent është një gjë jo shumë e çuditshme nga anët tona.

Kudo ku jetojnë shqiptar ka djem të talentuar. Ka nga ata që kanë edhe fatin të takohen me njeriun e duhur. Rashica është njohur me Altin Lalën, ish­kapitenin e kombëtares tonë dhe që nga ajo ditë ai është përkujdesur për karrierën e djalit nga Vushtria.

Momenti më i vështirë ishte kur pasi kishtë kaluar provën me sukses tek Hanover, ku Lala, ish­kapiten është një legjendë, pësoi një dëmtim të rëndë në gju.

Fati e desh që Miloti mos të kishte menaxher por një mik si Lala. Luftëtari i mesfushës kuq e zi për 79 ndeshje u kujdes për operacionin dhe rikuperimin e gjatë disa mujor.

Pastaj erdhi radha ti gjente një skuadër të re dhe Vitese ishte shans shumë i mirë. Miloti, që zoti veç klasit i ka dhënë edhe profesionalizmin e përkushtimin i fitoi menjëherë zemrën e drejtuesve ku Lala e kish prezantuar si një talent shqipëtar.

Lala tani shpesh udhëton drejt Arnheimit për të shoqëruar rritjen e talentit kuq e zi, që tanimë, jo vetëm për të, por edhe për të tjerët ka një të ardhme të madhe.

Të lindësh talent është dhuratë e zotit, të jesh i përkushtuar e profesionist është meritë e jotja, por të kesh menaxher një njeri të madh është fat i rrallë në botën e egër të futbollit. (Sportal.al)

 

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas