-Jetë dhe Stil

Hiqni celularët nga tryeza, e kërkon Papa Françesku!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:06 - 11/11/15 |
b.f

Të folurit, ndarja e opinioneve dhe bashkëjetesa me to sipas Papa Françeskut, janë një termometër I sigurt për të matur një marrëdhenie të shëndetshme.
Nëse në një familje diçka nuk shkon, ka nje hatërmbetje, një dhimbje ose problem vendi I parë ku kjo mund të kuptohet është në tavolinë.
Është momenti kur të gjithë ulemi rreth tryezes qe tregon për shendetin e familjeve tona ka deklaruar Papa.
Nëse në një familje nuk shtrohet asnjëhere tryeza dhe ulen të gjithë të drekojne apo te darkojnë veçmas nga njëri tjetri, kjo nuk mund të quhet një familje e plotësuar shton më tej në mesazhin e tij, Papa Françesku,
Të qëndruarit gjithnjë e më shumë kohë me celularë ne duar, na ka bërë më shume egoist, na ka larguar prej fjales dhe komunikimit, nga ndjesite e shprehjes që janë kaq të rëndesishme për jetesën tonë.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas