Kryesore

Helmimi masiv nga uji në Krujë,Rama: Qeveria ka bërë investime, përgjegjësia e…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:10 - 27/10/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka folur për herë të parë lidhur me situatën e krijuar në Krujë, ku qindra qytetarë janë paraqitur në spital me shenja helmimi që dyshohet se ka ardhur për shkak të ujit.

Pas përfundimit të mbledhjes së drejtuesve politikë të qarqeve, Rama tha se për këtë situatë është përgjegjëse ndërmarrja për mirëmbajtjen, pasi qeveria ka bërë investimet e nevojshme.

 “Të bësh investimin  dhe të sigurosh që uji është në parametrat e duhura janë dy gjëra të ndryshme. Qeveria ka bërë investimin për sistemin e ri. Ndërmarrja ka përgjegjsitë e veta. Kjo është në hetim . Është njësoj si të thuash që pas ndërtimit të një rruge të re janë rritur aksidentet”- tha Rama./Opinion.al

Pas