Kryesore

Rama, dakord me kërkesën e PD për ngritjen e Komisionit për Reformën Zgjedhore


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:33 - 27/10/21 |
Opi Nion

Të tjera detaje janë zbardhur lidhur me mbledhjen e zhvilluar mbrëmjen e sotme të kryeministrit Edi Rama me drejtuesit e qarqeve të PS në seli.

Mësohet se Rama dhe drejtuesit e qarqeve janë dakord për të ngritur menjëherë Komisionin e Posaçëm të Reformës Zgjedhore.

Ditën e sotme Partia Demokratike depozitoi në Kuvend kërkesën për ngritjen e një Komisionit të Posaçëm për të kryer një tjetër Reformë Zgjedhore.

Në dokumentin e dërguar në Parlament, PD thotë se ka konstatuar pesë tipologji shkeljesh të rënda që minuan procesin demokratik të zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit.

Pas