Sport

Hazard te Real Madrid? Spanjollët ofertë “faraonike” për belgun


               Publikuar në : 20:16 - 25/04/19 |
Opi Nion

Duket se e ardhmja e Eden Hazard do të jetë te skuadra e Real Madrid.

Sipas “The Sun”, spanjollët kanë bërë gati ofertën që do të “tregojnë” në tavolinën e Chelsea.
Real Madrid do mund të bëj Hazard lojtarin më të paguar në skuadër, gjë e cila ka tunduar lojtarin.

“The Sun”, njofton se paga do të jetë 24 milionë euro neto në sezon për belgun, si dhe 115 milionë euro në arkat e Chelsea.

Nëse Hazard shkon te Real Madrid, atëherë vetëm para tij do të jetë vetëm Lionel Messi, por për një futbollist 28-vjeçar por 400 mijë paund në javë nuk janë pak./ Opinion.al E.Xh

Pas