Kryesore

Hashim Thaçi del para Gjykatës Speciale


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:24 - 09/11/20 |
Al Do

Ish-kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka dalë sot në seancën e parë në Dhomat Speciale të Hagës.

Thaçi, Krasniqi, Veseli dhe Selimi, të gjithë ish-eprorë të UÇK-së, janë arrestuar javën e kaluar në Prishtinë, pas konfirmimit të një aktakuze kundër tyre për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit.

Pas