Aktualitet

Masat anti-covid/ Gjobiten 1825 qytetarë dhe 13 administratorë lokalesh


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:37 - 09/11/20 |
Opi Nion

Policia e Shtetit, ka vendosur një numër të lartë gjobash gjatë fundjavës për qytetarët që janë konstatuar pa maska mbrojtëse. Autoritetet njoftojnë se janë gjobitur 1825 qytetarë në të gjithë vendin.

Gjithashtu, gjatë kontrolleve në fundjavë, shërbimet e Policisë kanë konstatuar 13 lokale, në ambientet e të cilëve kishte muzikë pas orës 20:00 dhe nuk respektoheshin protokollet e sigurisë që kanë si qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19. Secili prej administratorëve të këtyre lokaleve është ndëshkuar me gjobë 1.000.000 lekë.

Po ashtu, policia informon se janë shoqëruar në ambientet e Policisë në të gjithë vendin, 15 shtetas që nuk kanë pranuar t’i tregojnë punonjësve të Policisë dokumentin e identifikimit apo nuk e kanë pasur atë me vete, të cilët pasi kanë paraqitur dokumentin e identifikimit, janë ndëshkuar me gjobën 3.000 lekë dhe më pas janë lënë të lirë./ Opinion.al

Pas