Aktualitet

Grupi për PD: Të rikthehet Elezi, Basha të deklarojë burimet financiare


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:30 - 25/05/21 |
Opi Nion

Grupi për PD-në përmes një shkrese ka kërkuar ditën e sotme rikthimin në garën për kryetar të Partisë Demokratike të Ibsen Elezit. Në dokumentin e publikuar ata e cilësojnë skualifikimin nga gara të Elezit si antistatutor, anti demokratik dhe deformim të procesit zgjedhor të PD.

Më tej, Grupi për PD parashtron në shkresë dhe 5 kërkesa të tjera si: Kryesia të vendosë në dispozicion të kandidatëve jo më vonë se data 25 maj listën e anëtarëve, të rishikohet përbërja e Komisionit Zgjedhor, të hartohet një axhendë e takimeve të përbashkëta të kandidatëve për kryesinë për të shpalosur programin, kryetari në detyrë, Lulzim Basha duhet të deklarojë burimet financiare dhe logjistike të fushatës së tij.

 

Pas