Aktualitet

Grumbullimet në fushatë? Rama: 10 persona këtu, 10 më tutje lejohen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:50 - 25/03/21 |
Opi Nion

Pasditen e sotme kanë mbërritur në Tiranë 192.000 dozat e para  vaksinës kineze “Sinovac”.

Gjatë konferencës për shtyp Kryeministri Edi Rama është pyetur edhe për grumbullimet se si do të veprohet tashmë në prag fushate, teksa këto të fundit janë të ndaluara nga Komiteti Teknik i Ekspertëve.

“Grumbullimi sipas ligjit është i kufizuar por nëse  sipas ligjit është i kufizuar, por nëse këtu jeni 10, dhe 20 metra më tutje janë të 10, kjo nuk përbën shkelje ligji”, tha Rama./Opinion.al

Pas