Kryesore

Greva në aeroport,Veliaj akuza Metës e Bashës: Tradhti, sabotojnë vaksinën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:53 - 07/04/21 |
Opi Nion

Kryetari i Bashkisë së Tiranës ka reaguar lidhur me grevën e kontrollorëve në aeroportin ne Rinas.

Në një postim në “Twitter”, Veliaj akuzon Presidentin Ilir Meta dhe opozitën se po sabotojnë ardhjen e vaksinë anti-COVID në Shqipëri.

Sipas krybashkiakut, për 30 vite ata kanë bllokuar Shqipërinë dhe se për këtë arsye duhet të ndëshkohen me votë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Postimi i Veliajt

Dje tradheti qe falja e detit. Sot tradheti eshte sabotimi i vaksines ne Rinas. Jane te njejtet njerez, me te njejtat menyra antike. Nuk thone kot, i mbyturi, te mbyt! Shqiperia eshte velur me keta – 30 vite pengesa, bllokime. Le t’i ndeshkojme me vote ne 25 Prill #BollMe./Opinion.al

Image

Pas