Aktualitet

Greqia dëbon 966 të huaj, më shumë se gjysma prej tyre shqiptarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:29 - 09/10/18 |
b.f

Greqia ka kthyer në vendet e origjinës 966 shtetas të huaj përgjatë muajit shtator.

Numri më i madh i të kthyerve janë shqiptarë, 486 persona, 139 nga Iraku, 79 nga Gjeorgjia, 69 nga Pakistani, 53 nga Irani, 20 nga Turqia, 18 nga Algjeria si dhe 12 nga Siria.

Ata janë cilësuar të paligjshëm për territorin grek, ndërsa janë depërtuar.

 

 

 

 

 

 

 

Pas