Rajoni

Greqi/ Vaksina e gripit dhe COVID mund të injektohen në të njëjtën ditëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:18 - 04/10/21 |
Opi Nion

Ministria greke e Shëndetësisë deklaron se vaksina e gripit mund të injektohet në të njëjtën ditë me atë të COVID-19.

Sipas tyre, vitin e kaluar, me respektimin e masave për pandeminë e koronavirusit, nuk u regjistruan shumë raste, ndërsa theksuan se vaksina e gripit është e ndryshme çdo vit për shkak të mutacioneve të virusit.

Nuk ka rekomandime për mbajtjen e intervaleve midis vaksinave. CDC dhe të gjitha organet shkencore kanë deklaruar se vaksina kundër gripit mund të merret në të njëjtën kohë me vaksinën e koronavirusit, si dhe vaksinat e tjera” mbyllet njoftimi.

Pas