Rajoni

Greqi/ Regjistrohen 7 të vdekur dhe 715 raste të reja me COVID-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:31 - 26/10/20 |
Opi Nion

Greqia ka shënuar 715 raste të reja dhe 7 viktima si pasojë e COVID-19 në 24 orët e fundit.

Ndërkohë, autoritetet shëndetësore kanë njoftuar se 95 pacientë po trajtohen me intubim, 11 më shumë krahasuar me ditën e djeshme.

Numri i përgjithshëm i rasteve aktive me COVID-19 në shtetin helen ka shkuar kështu në 31496 persona, nga të cilat 55.5% janë burra.

Greqia ka marrë masa të forta kundër përhapjes së koronavirusit, por rastet e reja pozitive vijojnë që të jenë ende të larta./ Opinion.al

Pas