Rajoni

COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, 15 viktima dhe 247 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:00 - 26/10/20 |
Opi Nion

Maqedonia e Veriut vijon të raportojë shifra të larta të viktimave të shkaktuar nga pandemia COVID-19.

Ministria e Shëndetësisë në shtetin fqinj bën me dije se 15 pacientë kanë humbur jetën nga koronavirusi gjatë 24 orëve. Autoritetet njoftojnë se janë realizuar 737 testime, ndërsa kanë rezultuar pozitiv 247 raste.

Rastet pozitive sipas Ministrisë së Shëndetësisë:  në Shkup-116, Kumanovë-4, Shtip-12, Prilep-23, Tetovë-10, Strugë-12, Veles-7, Manastir-8, Ohër-14, Kavadar-2, Gostivar-10, Strumicë-6, Kriva Pallankë-3, Radovish-2, Koçan-3, Probishtip-5, Demir Hisar-1, Makedonski Brod-1, Kërçovë-6 dhe Resnjë-2.

Po ashtu, raportohet se 321 pacientë janë shëruar.

Pas