Bota

Greqi/Nuk pranojnë vaksinën, tre mjekë japin dorëheqje nga puna


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:38 - 21/08/21 |
Opi Nion

Tre mjekë të spitalit të Serres  në Greqi zgjodhën të japin dorëheqjen nga puna, në mënyrë që të mos vaksinoheshin.

Më konkretisht, sipas një artikulli të ERT, këta mjekë kishin siguruar tashmë të drejtën për të dalë në pension dhe u larguna, ndërsa tre mjekë të tjerë të pavaksinuar do të ndërrojnë spital.

Janë dy ose tre të tjerë që nuk janë vaksinuar ende, por drejtori i shërbimit mjekësor të spitalit të Serresit, Dimitris Balaxis, duke folur për ERT3, vlerësoi se ata do të binden për t’u vaksinuar./Opinion.al

Pas