Rajoni

Greqi/ Konfirmohen me COVID 2 mijë e 972 qytetarë gjatë 24 orëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:09 - 21/07/21 |
Opi Nion

Greqia vijon të shënojë shifra të larta ditore të personave të infektuar me COVID-19.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se në këtë shtet janë konfirmuar me koronavirus 2 mijë e 972 qytetarë.

Referuar buletinit të autoriteteve, në shtetin fqinj kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit 3 qytetarë.

Ndërkohë, në spitale janë shtruar 161 pacientë të rinj. Greqia është një nga shumë vendet ku tashmë varianti Delta i COVID-19 është present dhe vendi fqinj i frikësohet rritjes së shifrave./ Opinion.al

Pas