Kronikë

Greqi/ Kapet me mbi 1 kg kokainë, përfundon në pranga shqiptariBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:07 - 24/01/23 |
Opi Nion

Një 34-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia greke për shpërndarje të kokainës.

Autoritetet kanë kontrolluar një apartament në zonën Zografou në Athinë pasi kishin studiuar lëvizjet e 34-vjeçarit, i cili u ndalua jashtë shtëpisë së tij.

Gjatë kontrollit, efektivët e policisë kanë zbuluar 1 kg e 660 gramë kokainë, një peshore elektronike, 650 euro cash dhe dy celularë.

Prokuroria Penale e Athinës ka marrë çështjen e ngritur, ndërsa hetimet janë ende në zbardhje./Opinion.al

Pas