Rajoni

Greqi/ Humbin jetën 24 persona nga COVID-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:03 - 07/06/21 |
Opi Nion

24 persona kanë humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Greqi. Autoritetet shëndetësore në shtetin fqinj bëjnë me dije se janë regjistruar dhe 808 raste të reja.

Sipas të dhënave, 392 pacientë janë në intubim në të gjithë spitalet COVID. Sipas autoriteteve shëndetësore, numri i të total I të infektuarve me COVID në të gjithë Greqinë ka shkuar në 410 166 persona, ndërkohë numri i viktimave është 12 301./ Opinion.al

Pas