Rajoni

Greqi/ 801 raste me COVID dhe 6 viktima në 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:20 - 05/07/21 |
Opi Nion

Autoritetet greke njoftojnë se në 24 orët e fundit janë shënuar 801 raste të reja me COVID-19, teka kanë humbur jetën 6 qytetarë. Aktualisht në shtetin grek janë të intubuar 173 persona.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve në vend ka shkuar në 426.963, nga të cilat 51.2%  janë burra. Bazuar në rastet e konfirmuara të 7 ditëve të fundit, 109 rezulton të kenë të bëjnë me udhëtime nga jashtë dhe 1,238 janë raste kontakti.

Që nga fillimi i pandemisë, në Greqi janë regjistruar 12,743 humbje jete në shtetin fqinj./ Opinion.al

Pas