Rajoni

Greqi/ 70 persona humbin jetën nga COVID-19 në 24 orë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:56 - 12/05/21 |
Opi Nion

70 persona kanë humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët fundit në Greqi.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se janë konfirmuar dhe 2, 489 raste të reja, duke e çuar numrin e përgjithshëm të infektuarve më COVID në 369, 554.

Ndërkohë që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 11, 211 viktima, 95,2% e të cilëve kishin sëmundje shoqëruese.

Aktualisht numri i pacientë në intubim ka shkuar në 707 të shtruar, 61, 5% e të cilëve janë burra, ndërsa mosha mesatare e tyre është 67-vjeç./ Opinion.al

Pas