Rajoni

Greqi/ 69 viktima nga Covid-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:08 - 22/12/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Greqi kanë bërë me dije se gjatë 24 orëv janë shënuar 5641 raste të reja me Covid, duke e çuar numrin e përgjithshëm të rasteve në 1.049.936

Nga rastet e konfirmuara të 7 ditëve të fundit, 214 konsiderohen të lidhura me udhëtime nga jashtë dhe 2964 janë të lidhura me një rast tashmë të njohur.

Sipas të dhënave, 69 qytetarë kanë humbur jetën si pasojë e Covid. Ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 20 126 vdekje. 95.2% kishin sëmundje shoqëruese.

Pas