Bota

Greqi/ 6 mijë testime për turistët, vetëm 11 të infektuar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:00 - 04/07/20 |
Opi Nion

Pas hapjes së kufijve mes vendeve të BE dhe nisjes së sezonit turistik, Greqia ka njoftuar kryerjen e testimeve për turistët që hyjnë në vend. Raportohet nga mediat vendase se në 24 orë, janë kryer 6 mijë testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitive vetëm 11, nga te cilat 8 në shtetas të huaj dhe 3 në shtetas grek.

Ky sezon turistik do të shoqërohet me masa dhe portokolle sigurie të përcaktuara në secilin vend.

Kujtojmë që në total Greqia ka 3511 të infektuar dhe 192 viktima nga koronavirusi./Opinion.al

 

Pas