Rajoni

Greqi/ 2,167 raste të reja me COVID dhe 55 humbje jete në 24 orë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:20 - 13/05/21 |
Opi Nion

Greqia vijon të raportojë shifra të larta të viktimave dhe rasteve të reja me COVID-19.

Autoritetet shëndetësore në vendin fqinj raportojnë se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 55 qytetarë, teksa janë regjistruar dhe  2,167 raste të reja me COVID-19.

Në total, numri i të infektuarve që nga fillimi i pandemisë shkon në 371.693, prej të cilëve kanë humbur jetën 11,266 qytetarë.

Numri i pacientëve të intubuar sipas raportimeve është 683, mosha e tyre mesatare është 67 vjeç.  Numri i të shtruarve në spitalet Covid është 293.

Numri mesatar i të shtruarve në shtatë ditë është 346 pacientë. Mosha mesatare e rasteve është 44 vjeç, ndërsa mosha mesatare e atyre që kanë ndërruar jetë është 78 vjeç./ Opinion.al

Pas