Rajoni

Greqi/ 20,107 të infektuar me COVID dhe 88 humbje jete në 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:32 - 19/01/22 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Greqi bëjnë me dije se gjatë 24 orëve janë regjistruar 20,107 raste pozitive me Covid-19, duke  e çuar numrin e të infektuarve në total në 1,723,496.

Sa i përket rasteve të konfirmuara në shtatë ditët e fundit, 430 janë të lidhura me udhëtime jashtë dhe 2,332 janë raste kontakti.

Rastet fatale për sot janë 88, ndërsa që nga fillimi i pandemisë totali shkon në 22,285, 95.1% e të cilëve kishin sëmundje shoqëruese./Opinion.al

Pas