Rajoni

Greqi/ 18,869 të infektuar dhe 81 humbje jete në 24 orë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:29 - 20/01/22 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Greqi bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 18,869 raste pozitive me COVID-19, duke e çuar numrin total që nga fillimi i pandemisë në 1,742,363 të infektuar.

Rastet fatale gjatë 24 orëve ishin 81, ndërsa që nga fillimi i pandemisë totali shkon në 22,366. Nga ky bilanc, 95.0% persona kishin sëmundje shoqëruese./ Opinion.al

Pas