Kronikë

Grabitet banesa e ish-kreut të tatimeve, autorët marrin 16 milionë lekë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:59 - 02/11/20 |
Opi Nion

Banesa e ish-kreut të Tatimeve në Elbasan, Hyqmet Lleshi, ka rënë pre e grabitjes gjatë mbrëmjes së djeshme.

Mësohet se në banesën e Lleshit, autorët kanë marrë një shumë prej 12.500 paund ose rreth 16 milion lekë.

Pavarësisht faktit se në banesë ishte vendosur sistemi i alarmit, autorët kanë arritur të kryejnë grabitjen pasi alarmi nuk është aktivizuar.

Policia po vijon hetimet ne lidhje me ngjarjen dhe zbulimin e autorëve./Opinion.al

Pas