Aktualitet

Grabitën mijëra € në banesën e zyrtares, momenti kur nënë e bir hyjnë në sallën e gjyqitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:55 - 09/01/23 |
Opi Nion

Ky është momenti kur Rozerta Dobi dhe Havier Dobi, të akuzuar për grabitjen e mijëra eurove në shtëpinë e zyrtares në Tiranë, futen në sallën e gjyqit. Pritet që sot nënë e bir të njihen me masën e sigurisë.

Policia komunikoi arrestimin e tyre më 7 Janar, ndërsa mësohet se grabitja kishte ndodhur në datën 15 dhjetor të 2022-shit.

Fillimisht policia tha se paratë të cilat u vodhën në banesën, ku gruaja mirëmbante shtëpinë arrinin në shifra rreth 120 mijë euro. Ndërsa dje në banesën e Rozeta Dobit dhe Havier Dobit u zbuluan 400 mijë euro, që ishin fshehur në tubin e aspirimit.

Pas