-Jetë dhe Stil

Google ndryshon logo


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:42 - 02/09/15 |
root

Kompania më e madhe e kërkimit GOOGLE ka ndryshuar logon e saj. Ndryshimet sipas “GOOGLE” ishin të nevojshme për shkak se ka një rritje të përdorimit të  nga celularët dhe ridizajnimi i shkronjave bën që logo e Google të përshtatet me madhësinë e ekranit të celularëve. Para 1 muaj kompania më e madhe e kërkimit u ble nga kompania e quajtur ‘Alphabet’.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas