-Jetë dhe Stil

Sanduiçi “mostër”…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:58 - 02/09/15 |
root

E kanë pagëzuar me emrin ” Sanduiçi mostër”pasi ka shumë kalori. Ky sanduiç gjigand është realizuar nga shefi i kuzhinës Dave Cameron. Cameron e ka krijuar këtë ushqim për të gjithë ata që kanë oreks shumë të madh dhe që preferojnë ushqimet e shpejta. Sipas shefit britanik, ky sanduiç përmban më shumë se gjysëm kilogramë mish derri, proshutë, shumë patate, domate, sallatë, vezë të ziera, djath, etj.

Chef David Cameron's huge burger

Sasia e kalorive e këtij ushqimi “gjigand”, është afërsisht 6000 kalori, kështu që e merrni vet me mend sesa kilogramë mund të shtoni në rast se e mendoni nëse do ta konsumit një sanduic të tillë.

Chef David Cameron's huge burger

Chef David Cameron's huge burger

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas