Kryesore

Godina e re e Transportit Rrugor, Rama: Kush akuzon për fasada, të rrinë pa larë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:55 - 04/04/22 |
Opi Nion

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ishte në Berat, ku ka inspektuar godinën e re të Drejtorisë Rajonale të Shërbimeve të Transportit Rrugor.

Sipas Ramës, godina e re është një kompleks model në hyrje të qytetit, me kushte optimale, shpejtësi e transparencë për 55 mijë drejtues automjetesh.

Kreu i qeverisë shoqërohej nga ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Blelinda Balluku dhe drejtori i DPSHTRR, Blendi Gonxhe. Ky i fundit tha se ndërtesa është financuar vetëm nga buxheti i DPSHTRR, pa marrë asgjë nga buxheti i shtetit.

“Tokë e re, është blerë një truall i ri për ndërtimin, sepse ishim nëpër qoshe dhe kanale. Ndërtim krejt i ri. Shpesh na akuzojnë për këto ndërtimet e reja fasada. Nuk i është marrë buxhetit të shtetit asgjë”,-tha Gonxhe.

Ndrysa, kryeministri pati një përgjigje edhe për kritikët që e akuzojnë për fasada.

“Atyre që akuzojnë për ndërtimet e reja dhe fasadat ju duhet thënë po mirë; pse laheni, rrini pa larë dhe pa u krehur. Rrini ashtu siç ju ka bërë nëna dhe s’ka problem”, tha Rama.

Pas