Aktualitet

Godina e Konsullit Shqiptar të Nderit në Ukrainë shkatërrohet nga sulmet ruse


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:48 - 07/03/22 |
Opi Nion

Godina e Konsullit Shqiptar të Nderit në Ukrainë është shkatërruar nga një sulm i forcave ruse.

Sipas Ministrisë për Europën dhe Punët e Jashtme ka informuar se godina e konsullit shqiptar ndodhet në qytetin e Kharkiv, dhe është bombarduar nga trupat ruse e shkatërruar plotësisht.

MEPJ e Shqipërisë ka reaguar pas sulmit dhe ka dënuar agresionin rus.

Shqipëria dënon ashpër agresionin rus që çoi në shkatërrimin e Konsullatës së Nderit të Shqipërisë në Kharkiv. Autorët duhet të mbajnë përgjegjësi”, thuhet në reagimin e ministrisë në rrjetet sociale./Opinion.al

Pas