Kronikë

Godasin policët nën efektin e alkoolit, arrestohen dy persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:50 - 16/03/20 |
el ida

Blutë e Bulqizës kanë arrestuar dy persona, të cilët kanë goditur policët, ndërsa ishin nën efektin e alkoolit.

Në pranga kanë rënë, 32-vjeçari V. K., 32 vjeç, ( i dënuar më parë për veprën penale “Armë mbajtje pa leje” ) dhe 45-vjeçari, G.V., të dy banues në Bulqizë.

Arrestimi i tyre u bë pasi, punonjësit e policisë i kanë bërë shenjë ndalimi mjetit tip ‘Benz’, që drejtohej nga shtetasi G. V., i cili pas testit të alkoolit ka rezultuar se drejtonte mjetin në gjendje të dehur.

Më pas, shoferi dhe pasagjeri, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë kundërshtuar urdhrin për shoqërimin në komisariat, duke kundërshtuar me dhunë punonjësit e policisë./Opinion.al

Pas