Aktualitet

“Goca ime paska qenë e dalme komplet”, vëllai rrëfen ç’tha autori para masakrës në KlosBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:26 - 13/10/22 |
Opi Nion

Besnik Mjeshtri, ka rrëfyer gjithë bisedën e zhvilluar në tavolinën e lokal, pak para se të ndodhte masakra në Klos.

Ai u shpreh për Report TV se me dy vëllezërit donin që të sqaronin ngjarjen me dy prindërit e të miturve, ndërsa rrëfen se dy 17-vjeçarët kanë debatuar lidhur me mesazhet që i kanë dërguar vajzës së mitur.

Pas bisedave ka reaguar babai i vajzës i cili sipas, Besnik Mjeshtrit, ka thënë se “goca ime paska qenë e dalme komplet” dhe se do t’i vinte ai kapakun ngjarjes.  Më pas ai ka qëlluar me armë duke vrarë Ilir dhe Kenado Shirën.

“Morën Egli Hasullën me djalë, u ulën në tavolinë, diskutuan dy 17-vjeçarët Renato me Kenadin, dhe diskutuan, kaq mesazhe i ke çuar ti, kaq unë, çuni i Lirit i tha çunit të Eglit, ‘a e mban mend ca më ke thënë mua’, kur kanë ikur gocat në plazh, ‘ka qenë parukeria bosh, ka qenë S*** vetëm dhe t’i ke shkuar dhe ke takuar S***, dhe u zunë, baba i gocës ishte aty, tha ‘ca u bë goca ime që paska bërë gjithë këto’, dhe refuzuan që të bëjnë mik, Fiqiri tha ‘ia vë unë kapakun’, nuk e dija që kishte armë me vete, ‘goca ime paska qenë e dalme komplet’. Unë mendova se do qëllonte me dorë, kishte pas pistoletën të mundshme, ka qenë duke na vrarë të gjithëve, unë thashë ‘ik se armë’, pastaj kam parë që Liri u shtri në karrige, Egli u cu dhe ra me kokë te një vazo lulesh dhe kam shkuar dhe të gjithë më kanë thënë ‘ik’, nuk isha për luftë”, tha ai.

Pas