Kronikë

Gjyqtarja e Elbasanit mbërrin në GJKKO, kërkoi 4 milionë lekë ryshfet për…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:21 - 24/07/22 |
Opi Nion

Gjyqtarja Zamira Vyshka do të njihet sot me rivlerësimin e masës së sigurisë ‘arrest me burg’ në GJKKO.

Përgjimet dhe vëzhgimet e Prokurorisë së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsioni nxorrën zbuluar gjyqtaren Zamira Vyshka dhe avokatin Ilir Pashaj të cilët janë arrestuar për ryshfet dhe korrupsion në Elbasan.

Pasi i arrestuari Xhulio Musaj, i akuzuar në vitin 2019 për vjedhje kërkoi një ulje dënimi me 6 muaj burg duke ofruar shumën 2 milionë lekë me negociator avokatin Ilir Pashaj, gjyqtarja kishte kërkuar dyfishin, pra 4 milionë lekë.

Pas