Kronikë

Gjykata lë në burg Erjon Alibejn, i arrestuar për dy vrasjet në Elbasan


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:09 - 21/09/20 |
Opi Nion

Gjykata në Elbasan ka lënë në fuqi masën “Arrest në burg” për Erjon Alibejn, i akuzuar si organizator dhe porositës i vrasjes së Emiljano Ramazanit dhe mikut të tij, Ervis Runajt, ngjarje të ndodhura në 20 dhe 29 korrik 2020.

Më herët, Erion Alibej ishte me masë “Arrest në shtëpi” për një plagosje të ndodhur 3 vite më parë.

Erion Alibej i njohur edhe me emrin Andrea, ka qenë i arrestuar në Itali në vitin 2013 për trafik droge. Ai është vëllai i Endrit Alibejt, i vrarë në dhjetor të 2018, në Bradashesh të Elbasanit. Shkak dyshohet të jetë prishja e pazareve të drogës./ Opinion.al

Pas