Aktualitet

Gjykata e Posaçme hap dosjen “Tahiri”, kur do të zhvillohet seanca e parë


               Publikuar në : 14:01 - 24/02/20 |
Opi Nion

Më 12 mars në orën 09:30 Gjykata e Posaçme e Apelit do të mbajë seancën e parë ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.

Ish-ministri kërkon pafajësinë në Apel, ndërsa Prokuroria kërkoi dënimin e tij për “trafik narkotikësh” dhe “grup i strukturuar”.

Ish-ministri, u dënua në shkallën e Parë për “shpërdorim detyre”, por e ankimoi këtë vendim, duke kërkuar pafajësi. Kështu, Gjykata e Posaçme e Apelit do të nis shqyrtimin e dosjes së “Tahirit.”/Opinion.al

Pas