Kronikë

Gjykata e Lartë e shpalli të pafajshëm, policia e Elbasanit e mban në burg


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:13 - 15/03/22 |
Opi Nion

Edhe pse është shpallur i pafajshëm nga Gjykata e Lartë, Policia e Elbasanit prej 3 ditësh mban të arrestuar një person për akuzën e trafikut të drogës.

Mësohet se personi që po qendron në burg është Ervis Hasankolli. Apeli e dënoi me 10 vite dhe e shpalli në kërkim Hasankollin, por Gjykata e Lartë i dha atij pafajësinë.

Ndërkohë, Policia e mban në burg me argumentin se nuk është zbardhur vendimi i Gjykatës së Lartë.

Pas