Aktualitet

“Gjobvënie”, PD: Qeveria sulmon bizneset që na mbështetën në fushatë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:14 - 15/09/21 |
Opi Nion

Partia Demokratike ka denoncuar këtë të mërkurë se qeveria ka ndërrmarë një fushate gjobash selektive kundër bizneseve që dolën në krah të Partisë Demokratike gjatë fushatës zgjedhore.

Sekretari për biznesin në PD Flamur Hoxha, u shpreh se shumë prej këtyre bizneseve po trajtohen si armiq dhe ndaj tyre po tentohet hakmarrja me presion, ose falimentim.

“Denoncimet e ardhura në Partinë Demokratike dëshmojnë për një fushatë selektive të qeverisë kundër bizneseve që u deklaruan në fushatën zgjedhore pro ndryshimit dhe dolën në krah të Partisë Demokratike. Sot, shumë prej këtyre bizneseve po trajtohen si armiq. Përmes gjobvënies në zyrat e bashkive dhe të tatimeve, po tentohet hakmarrja me presion, nënshtrim, ose falimentim e shumë bizneseve në Tiranë dhe disa prej qyteteve kryesore të vendit”, u shpreh sekretari për biznesin në PD Flamur Hoxha.

Ai i bëri thirrje qeverisë ta ndalojë këtë. “Partia Demokratike i bën thirrje qeverisë të ndalojë këtë praktike primitive. Bizneset duhen lënë të qetë të punojnë mes kaq shumë vështirësive që u ka krijuar keqqeverisja e Edi Ramës. U bëjmë thirrje bizneseve ta refuzojnë presionin nga kushdo qoftë ai! Partia Demokratike do të jetë në krah të çdo sipërmarrësi që punon për të rritur ekonominë. Gjobat politike janë të papranueshme! Ato rrënojnë biznesin dhe ekonominë e vendit”, tha Hoxha./Opinion.al

Pas