Aktualitet

Gjobiten shoferët e furgonëve: Nxënës mbi kapacitetin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:14 - 22/10/15 |
b.f

TIRANË- Pamja e nxënësve që transportohen me furgonë apo autobus jashtë kushteve të sigurisë janë të shumta në Tiranë, sidomos ato të shkollave publike. Si duket ky shqetësim i prindërve ka rënë edhe në sy të policisë e cila ka nisur ndëshkimet me gjoba.

Përmes një njoftimi policia thotë se “ janë kontrolluar gjatë kësaj jave më se 250 drejtues mjetesh që drejtojne mjete te tranportit te udhetareve dhe te nxenesve te shkollave. Janë ndëshkuar më shumë se 40 drejtues mjetesh qe tansportojne nxenes shkollashn me shume se kapaciteti i lejuar në lejen e qarkullimit”.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas