Kronikë

Gjirokastër, kush ishte adoleshenti që ndërroi jetë në aksident?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:42 - 14/12/19 |
xhu lia

Mbrëmjen që lamë pas një aksident i rëndë i ndodhur në Gjirokastër i mori jetën një 17-vjeçari. Mjeti që ai po drejtonte ishte i tipit Benz dhe në pronësi të një shokut të tij.

Mësohet se 17-vjeçari Myftar Xhebro nga Nivica e Telepelenës i kishte kërkuar shokut të tij makinën për të bërë xhiro.

Ai e ka përplasur mjetin tek një pemë në afërsi të ish-fabrikës se këpucëve në Gjirokastër. Bëhet e ditur se shkak për aksidentin është bërë shpejtësie jashtë normave duke rezultuar fatale për adoleshentin./Opinion.al/

Pas